Web společnosti Google Star Wars vás žádá, abyste si vybrali strany

Web společnosti Google Star Wars vás žádá, abyste si vybrali strany

Od spuštění Star Wars Episode VII: The Force Awakens je méně než měsíc, Google přišel na to, že je na čase, aby si lidé vybrali, zda chtějí bojovat za Světlou nebo Temnou stranu.

Dotyčný web, který se nachází na adrese google.com/starwars, nabízí svým návštěvníkům jednoduchou volbu, ale s následky, které změní život. Technický gigant by v podstatě rád věděl, za kterou stranu Síly byste raději bojovali (nebo jen fandili): za světlou nebo temnou stranu. Důsledek je prezentován ve formě skinu pro 11 služeb Google, takže vybírejte moudře, mladý padawane (nebo sithský pomocník, nesoudím)!

První věc, kterou uvidíte po natáčení webu, je načítací kruh spolu se značkami Google a Star Wars umístěnými na každé straně světelného meče. Chytrý? Řekl bych, že velmi, protože každý prvek webu musel být tematicky zaměřen a nemohli nechat na místě nudnou načítací stránku, že?

Za předpokladu, že jste již přihlášeni ke svému účtu Google v prohlížeči, který používáte, zobrazí se další stránka s výzvou, abyste si vybrali svou stranu. Vlevo je Rey představující Světlou stranu, zatímco vpravo je Kylo Ren na tmavém pozadí a v ruce drží svůj světelný meč.

Pokud náhodou zvolíte Světlou stranu, celé pozadí se změní na obrázek Rey a BB-8 v dezertu. Váš avatar získá filtr (modrý, pokud se připojíte ke Světlé straně) a bude vám oznámeno, že jste se přidali ke straně, kterou jste si vybrali na předchozí stránce. Zobrazí se malý Alliance Starbird spolu s 11 (nyní tematickými) službami, které můžete navštívit.

Osobně bych vám doporučil připojit se k Dark Side, nejen proto, že obrázek na pozadí je mnohem chladnější, ale také proto, že mají cookies. Nebo tak říkali. Jak můžete vidět na obrázku výše, Kylo Ren je zobrazen se svým světelným mečem podobným švýcarskému noži v bojové pozici a kromě toho a loga Impéria nejsou žádné rozdíly od stránky Světlé strany.

Většina rozdílů je viditelná ve službách Google po výběru strany. Například lišta načítání Gmailu je nyní světelný meč, který se plní červenou barvou pro temnou stranu, respektive modrou pro světlou stranu. Totéž platí pro ukazatele průběhu a hlasitosti na YouTube. V Mapách Google se nyní vaše poloha zobrazuje pomocí stíhačky TIE nebo X-wingu.

Pozadí služeb se také mění, aby odráželo, že jste projevili svou věrnost určité straně. Můžete říct, kterou stranu preferuji, a podle webových stránek nejsem jediný, jak se zdá, většina lidí chodí s Kylo Ren. Hvězdné války mají rozhodně spoustu fanoušků, a jak zdůraznil viceprezident produktového managementu Clay Bavor, galaxie Google je jich plná: „Pravidelně můžete zahlédnout Dartha Vaderse, psy oblečené jako Yoda a dokonce i občasného stormtroopera, jak se potuluje po halách. našich datových center (pravděpodobně stále hledáme ty droidy).

Buďte společenští! Sledujte Walyou dál Facebook a Cvrlikánía přečtěte si další související příběhy o noteboocích HP Star Wars Special Edition nebo dronu s aplikací Sphero BB-8.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.