Vyjednávání vyšších sazeb na volné noze v roce 2022

Vyjednávání vyšších sazeb na volné noze v roce 2022

Tento příspěvek vám přináší člen komunity nDash Anup Sohanta, spisovatel specializující se na obchod, finance a wellness obsah. Najměte si ho ještě dnes!

Hodnocení a rozšiřování vašich dovedností jsou klíčové prvky podnikání na volné noze. Některé z těchto dovedností mohou souviset s produkty a službami, které poskytujete, a jiné se mohou týkat toho, jak komunikujete s klienty nebo oceňujete své nabídky.

Vzhledem k tomu, že v podstatě podnikáte jako nezávislý pracovník, je důležité určit si vlastní mzdové sazby, podmínky, na kterých budete společně pracovat, a způsob, jakým budete s těmito informacemi přistupovat ke svým klientům.

V tomto příspěvku zjistíte, jak vyjednat sazby na volné noze s novými a stávajícími klienty a zároveň vyjednat vyšší sazby, když nastane správný čas.

Co je nejnižší, pro co budete pracovat?

Než budete diskutovat o jakýchkoli sazbách se svými potenciálními nebo stávajícími klienty, je nezbytné stanovit minimální sazbu. Zahájení vyjednávání s klientem o mzdových sazbách nezávislých pracovníků bez vypracování minima by vás mohlo u daného projektu dostat do ztráty.

Chcete-li zjistit minimum, které byste měli akceptovat, spočítejte si své osobní výdaje, jako je nájem nebo nákup potravin, a poté je přidejte k obchodním výdajům, jako jsou kancelářské prostory, počítačový software a subdodavatelé. Vydělte toto číslo celkovým počtem hodin, které budete na projekt potřebovat, a poté navrch přidejte daň pro vaši zemi.

Konečné číslo, které vám zbývá, představuje absolutní minimum, pro které byste měli pracovat, na základě vašich výdajů a projektových hodin.

Po stanovení minimální sazby je čas přemýšlet o vyjednávacích strategiích.

Zpět sám sebe

Když vstupujete do vyjednávání, kde se snažíte žádat o vyšší sazby na volné noze, je důležité informovat své klienty, proč si zasloužíte vyšší plat. Ať už jste se naučili více dovedností nebo získali více zkušeností, zdůraznění toho, proč žádáte o zvýšení sazby, pomůže vašim klientům pochopit, proč by pro ně mohlo být zvýšení sazby prospěšné.

Vyjednávání začněte například krátkým vysvětlením svého původu, certifikací a dovedností. Pak je důležité vybudovat důvěru; můžete to udělat tak, že svému klientovi řeknete o výhodách spolupráce s vámi. Jednou z těchto výhod může být nabídka rychlých dodacích lhůt a důsledné doručování včas. Další výhodou spolupráce s vámi může být to, že jste neuvěřitelně pečliví při úpravách.

Každá výhoda, kterou klientovi nabídnete, je skvělým způsobem, jak získat větší důvěru ve váš pracovní vztah. Kromě toho, čím více výhod svému klientovi poskytnete, tím ochotněji bude souhlasit s vyššími mzdovými sazbami.

Je to past!

Jednou z běžných nástrah, do které se nezávislí pracovníci často dostávají, je, že se klient ptá: „Kolik si za to účtujete?“ Pokud nemáte standardní hodinovou sazbu, může být tato otázka trochu záludná. Nechcete se podceňovat a doufat, že klient řekne ano nebo dá příliš vysokou sazbu a klienta vyděsí.

Jednou ze skvělých strategií, jak se vyhnout tomu, abyste předem uváděli své sazby, je požádat klienta, aby zveřejnil svůj rozpočet. Stanovení rozpočtu projektu klienta vám pomůže odhadnout vaše vlastní sazby na základě toho, co je klient ochoten utratit. S ohledem na rozpočet klienta můžete také zajistit, že nebudete účtovat příliš nízko a potenciálně se nedostanete do ztráty.

Ptejte se a poslouchejte

Kladení otázek pomáhá zmírnit napětí, vyjednat podmínky vyšších platových sazeb a umožnit oběma stranám účastnit se konverzace. Otázka, kterou si možná budete chtít položit při zahájení jednání, zní: „Jste spokojeni se službami, které v současné době poskytuji?“ Tato otázka vytváří příležitosti k diskusi o vašem výkonu a práci, kterou jste již dokončili.

Vyjednávání vyšších sazeb na volné noze v roce 2022

Při vyjednávání s klienty o vyšších platových sazbách je životně důležité vybudovat pouto důvěry tím, že jim sdělíte, proč jste zruční a jaké kvalifikace máte. Dále ilustrujte výhody spolupráce s vámi oproti vaší konkurenci; možná nabízíte rychlejší časy obratu nebo se přizpůsobíte tónu jejich značky – je důležité o tom diskutovat během vyjednávání.

Jste připraveni začít svou cestu k lepšímu platu a lepším klientům? Pokud jste zkušený spisovatel, nebe je limit. nDash má několik autorů, kteří vydělávají šest míst ročně, s průměrnými cenami za zakázku v rozmezí 150 – 450 $. Přidejte se k nám ještě dnes!

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.