Spotlight: The Truth About Content Trends to Avoid Now

Spotlight: Pravda o obsahových trendech, kterým se nyní vyhnout

Vytváření obsahu je zdaleka nejlepší způsob, jak přilákat a přivést potenciální zákazníky. Uvědomujete si ale, kterým obsahovým trendům se vyhnout a které naopak následovat? Pokud ne, možná děláte chyby, aniž byste si uvědomovali, že se to děje.

Obsahový marketing není snadný a zahrnuje více než dlouhé blogové příspěvky. Žijeme ve světě, kde se bloguje tak často, že není možné držet krok – například v době psaní tohoto článku je dnes počet blogových příspěvků napsaných přes 5 000 000!

Protože jsme denně zaplavováni obsahem – e-maily, příspěvky na sociálních sítích, tiskové zprávy, je snadné se nechat chytit tempem a dělat chyby. Pojďme se podívat, kterým obsahovým trendům byste se měli vyhnout, proč byste se jim měli vyhýbat a co naopak dělat.

Obsahové trendy – čemu se vyhnout

Spolehlivá marketingová strategie pro obsah znamená, že zahrnuje vysoce kvalitní obsah, který řídí akce zákazníků. Cílem je pravidelně vytvářet relevantní a hodnotný obsah a vyhýbat se obsahovým trendům, které toto úsilí brzdí.

Obsah, který se nepřizpůsobuje

Váš obsahový marketingový plán je mnohem víc než psaní a zveřejňování blogových příspěvků s občasným sdílením na sociálních sítích.

Kaleigh Moore, spisovatel na volné noze, který se specializuje na maloobchodní technologie, tweety„Každý chce získat co největší ránu za své peníze, pokud jde o tvorbu obsahu, přesto tolik lidí stále ještě příliš dobře nevyužívá svůj stávající obsah.“

Zveřejňování jednorázových blogových příspěvků, které nejsou přizpůsobivé, nedělá vaší značce žádnou laskavost. Místo toho se podívejte na tyto blogové příspěvky jako na příležitosti k vytvoření:

 • Případové studie
 • Kontrolní seznamy
 • Návody jak na to
 • Infografika
 • Webináře
 • Bílé papíry
 • (Tento seznam by mohl pokračovat dál a dál)

V ideálním případě přemýšlíte nad rámec blogového příspěvku. Zeptejte se sami sebe – co nejvíce oslovuje mé cílové publikum? Poté vytvořte obsah, který se přizpůsobí a ukáže jim, co chtějí vidět.

Neinteraguje s cílovým publikem

Komunikace hraje v obsahovém marketingu nedílnou roli. Například konverzace na sociálních sítích musí být obousměrné, aby se vytvořilo smysluplné spojení a udrželo se aktivní zapojení. Zapojení cílového publika zahrnuje odpovídání na e-maily a soukromé zprávy, odpovídání na komentáře (pokud je tato funkce na vašem webu aktivní) a zapojování se do příspěvků na sociálních sítích.

Je snadné uvíznout v každodenním podnikání, ale smyslem pro oslovení cílového publika je udržení zapojení během cesty kupujícího. Držet krok s aktivním zapojením pomáhá společnostem udržet si pozitivní a profesionální reputaci v jejich odvětví.

Mezi strategie, jak oslovit vaši cílovou skupinu, patří:

 • Včasné odpovědi na všechny komentáře, přímé zprávy, e-maily a tweety
 • Zvyšte účast publika a povědomí o značce pořádáním online akcí – jako jsou dárky, ankety, průzkumy a další
 • Zahajte konverzace zveřejněním obsahu, který spouští zájmy vaší cílové skupiny
 • Přitáhněte ostatní na své kanály sociálních médií a webové stránky komentováním příspěvků jiných uživatelů nebo značek

Nesdílení původního obsahu

Originální obsah je zásadní pro efektivní oslovení publika. To zahrnuje i to, co sdílíte na svých sociálních sítích. Kanály například upřednostňují původní obsah před odkazy a sdílením. To znamená, že když zveřejníte originální obrázek na stránkách jako LinkedIn a Facebook, zahrňte popisek, který přitáhne vaši sledovanost ke zvýšení míry zapojení.

Organický obsah si také vede dobře, včetně grafiky, fotografií, anket a videí. Pokud jde o grafiku a fotografie – ujistěte se, že jsou vysoce kvalitní a vzbudí zájem. Existují desítky nástrojů pro úpravu fotografií a digitální design, jako je například Canva, které pomohou pozvednout vaši grafiku o stupeň nebo dva.

Nadměrné zveřejňování na sociálních sítích

Příliš mnoho příspěvků na sociálních sítích nezaručuje, že oslovíte více lidí. Existují případy, kdy vícenásobné zveřejňování zvyšuje zapojení – neznamená to, že oslovíte více lidí ve svém zpravodajském kanálu. Nikdo nemůže předvídat, co se děje s algoritmy sociálních médií. Pokud tedy přidáte příspěvek několikrát najednou, může to vést k tomu, že tyto příspěvky uvidí jedna skupina lidí.

A naopak – značky také spadají do pasti nedostatečného zveřejňování. Pokud nebudete zveřejňovat příspěvky dostatečně často, může to stát následovníky vaší značky a mohou zapomenout, že vaše značka existuje. Hootsuite nabízí určité rady týkající se nejlepší časy pro zveřejňování na Facebooku, Instagramu, LinkedIn a Twitteru. A je samozřejmé, že si prosím nekupujte „lajky“ nebo „sledující“. To křičí: „Spam!“ (Což nás vede k dalšímu bodu…)

Spamování

Nikdo nemá rád, když vidí nespočet zpráv od společností bez ohledu na to, kde se na cestě kupujícího nachází. Zahlcení zákaznické základny e-maily a sociálními zprávami je pro podnikání špatné. Zmírněte tento problém zmapováním svých e-mailových marketingových strategií, abyste zajistili, že se nebudou překrývat. Zvyšovat se může i spamování Soulad s FTC a problémy s ochranou soukromí.

Zde je několik osvědčených postupů pro zmírnění této chyby:

 • Nikdy nekupujte e-mailové odběratele, sledující na sociálních sítích ani „lajky“.
 • Omezte, jak často posíláte e-maily jednou týdně nebo dvakrát týdně.
 • Vyhněte se použití „donotreply“ @ „název vaší domény“ .com v poli e-mailů „od“.
 • Nepoužívejte názvy clickbaitů nebo řádky předmětu.

Trendy obsahu – na co se zaměřit

Žijeme v nepředvídatelném světě, a protože nevíme, co je na obzoru, musí se marketéři dívat na trendy, které nejlépe osloví jejich cílové publikum. Například během pandemie vzrostl prodej eCommerce způsobem, který nikdo nemohl předvídat. A ta doba také přinesla „novou normu“ týkající se videokonferencí, používání sociálních médií a posunů ve způsobu, jakým se značky spojují se svým publikem. Zde přichází na řadu vědět, na které trendy obsahu se zaměřit.

Případové studie

Často zapomenutý marketingový nástroj, marketingová zpráva HubSpot 2020 nám to říká 13 % obchodníků používat případové studie v rámci svých strategií obsahového marketingu. Případové studie jsou cenným aktivem, protože poskytují potenciálním zákazníkům pohled z ptačí perspektivy na zkušenosti jiného kupujícího s produkty nebo službami značky.

SEMrush, online platforma SaaS pro správu viditelnosti, tweety„Případové studie mohou být pro vaše publikum neuvěřitelně vlivným a informativním obsahem, ale jejich psaní je umění a věda.“

Zde je několik příkladů, kdy se můžete zaměřit na případové studie:

 • Když potřebujete další prodejní nebo marketingová aktiva
 • Jako způsob předvedení sociálního důkazu na vyhrazené stránce vašeho webu
 • V příspěvcích na blogu, kde identifikujete potřeby své cílové skupiny a použijete případovou studii jako možné řešení
 • Jako krmivo pro další zdroje, včetně elektronických knih, šablon, videí a podcastů
 • Ve strategiích sociálních médií zahrnutím výzev, které klient musel překonat, a příslušných dat představujících řešení (například „procentuální“ zvýšení ROI)
 • V rámci vašeho e-mailového marketingu a newsletterů

Efektivní SEO strategie

S více než 1,2 bilionu vyhledávání ročně (40 000 vyhledávání za sekundu), není divu, že podniky musí upřednostňovat strategie SEO. Odhaluje to například výzkum společnosti Intuit 70 % spotřebitelů podpořte místní podniky nakupováním online nebo kombinováním online nakupování s nakupováním v obchodě. Pokud se místní podniky (nebo jiné podniky) neumístí dobře, nemohou efektivně oslovit své cílové publikum.

Vzhledem k tomu, že většina uživatelů vyhledávačů nepřejde za první stránku s výsledky, firmy, které se neumístí, si toho nikdo nevšimne. Vytvoření efektivní SEO strategie zahrnuje:

 1. Optimalizace klíčových slov: Vyvarujte se přeplňování klíčovými slovy a ukotvení odkazů na klíčová slova. Místo toho použijte co nejpřirozenější odrůdu.
 2. Metadata: Metadata vašeho webu zahrnují jeho meta název a meta popis – jde o krátký náhled, který uživatelé uvidí, když se web vaší společnosti objeví ve výsledku vyhledávání.
 3. Budování odkazů: Získejte autoritu domény a zvyšte pravděpodobnost, že se uživatelé prokliknou na váš web získáním zpětných odkazů. Mezi strategie patří blogování hostů, reference, odpovědi Quora a vytváření infografiky a dalšího obsahu, který lze sdílet.
 4. Technické SEO: Ujistěte se, že uživatelská zkušenost (UX) vašeho webu dobře hraje s mobilními zařízeními a má čistou strukturu URL. Důležitým faktorem je také vysoká rychlost webu.

Personalizace a UGC

Personalizace zahrnuje zaměření na obsah vytvářený uživateli (UGC) za účelem vytváření zpráv, publikací nebo jiných forem obsahu podle chování, zájmů nebo vyspělosti spotřebitelů během jejich nákupní cesty. Je to výhodné pro:

 • Budování a posilování komunit
 • Vytváření povznášejícího a srovnatelného obsahu
 • Umožnit značkám setkat se se zákazníky tam, kde jsou
 • Poskytování sociálního důkazu

Srdečně McGugan z LogicMonitor mluvil s Forbes o tom, jak mohou značky těžit z UGC bez publikování dlouhého obsahu nebo vytváření videa od nuly. Její návrh zní: „Vytěžte z UGC maximum úpravou příspěvků až do jejich podstaty a přitom si zachováte jejich původní záměr.“

Změna účelu obsahu

Vytváření obsahu, který je v souladu se všemi kanály, je efektivní způsob, jak oslovit cílové publikum s využitím minimálních zdrojů. V ideálním případě je vaším cílem vytvářet obsah nejvyšší kvality a sdílet jej s co největším počtem lidí ve vaší cílové skupině. Přepracování obsahu vám umožní dosáhnout tohoto cíle, aniž byste začínali od nuly.

To znamená, že marketéři se mohou podívat na již vytvořené webináře, podcasty a další virtuální události, aby zjistili, jak je mohou přeměnit na zmínky v bulletinu, příspěvky na sociálních sítích, blogové příspěvky, případové studie a další. Vedení a obsahový audit je spolehlivý způsob, jak určit, co funguje dobře, co ne a co můžete znovu použít.

Webináře, videa, podcasting

Statistiky naznačují, že používání videa v marketingu vzrostlo 61 % v roce 2016 na 86 % dnes. Zde je několik dalších statistik zaměřených konkrétně na tento obsah, který stojí za zmínku:

S tím, jak se živé akce přesouvají do online relací, roste význam tohoto obsahu. Webináře, videa a podcasting jsou rychlé a efektivní nástroje pro předávání zpráv a vzdělávání cílového publika. Spotřebitelé chtějí rychle shromažďovat informace a učit se z nich a tyto marketingové strategie jim k tomu poskytují zdroje.

Nevyzpytatelná povaha doby, ve které nyní žijeme, nutí značky přemýšlet o tom, jak mohou zlepšit způsoby (nebo najít nové), které používají pro spojení se svými zákazníky. Tím, že budete přemýšlet mimo rámec a rozvětvovat se různými směry, je možné efektivně oslovit vaše cílové publikum tím, že budete vědět, na které trendy obsahu se zaměřit a kterým se vyhnout.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.