Sony PlayStation se nezúčastní E3 2020

Sony PlayStation se nezúčastní E3 2020

Sony playstation

E3 2020 se očekává mezi 9. červnem a 11. červnem. Sony se však akce nezúčastní a PlayStation bude na E3 2020 nápadně chybět. Sony PlayStation se této akce nezúčastnila ani loni. Důvody neúčasti naší markýzy a to vyvolává otázku, jaká bude obchodní strategie Sony.

Proč se Sony nezúčastní E3 2020?

Není jasné, proč Sony přijalo toto rozhodnutí, ale vypadá to, že to bude její budoucí strategie. Play Station se pravděpodobně dívá na Apple jako na svůj vzor, ​​který se často také odmítá účastnit podobných akcí. Apple si však může dovolit neúčastnit se technologických akcí, zatímco u Sony není jasné, že ano.

Soutěžící mohou využít příležitosti

Herní scéna je v tuto chvíli poměrně přeplněná a hlučná. Na ETA 2020 budou přítomny společnosti jako Ubisoft, Bethesda a dokonce i Microsoft Xbox. Vzhledem k tomu, jak snadné je pro hráče ignorovat herní tituly, je strategie Sony značně diskutabilní. PlayStation od Sony si na některých trzích také nevedl dobře, zatímco jeho konkurent Xbox zvolil agresivní přístup. S ohledem na tyto faktory nemusí být rozhodnutí Sony neúčastnit se ETA 2020 tak dobré.

Obchodní důvod vyhýbání se a jeho důsledky

PlayStation 5 od Sony bude uveden na trh někdy v tomto roce. Bylo by rozumné, aby Sony byla přítomna na E3 2020, aby mohla vystavit svou novou konzoli. To by hráčům umožnilo změnit strany, zvláště pokud nějakou dobu používají Nintendo nebo Xbox. Problém s vyhýbáním se událostem, jako je E3 2020, je, že společnosti ztrácejí na velkých trzích, které aktivně vyhledávají konkurenty.

Pouhá přítomnost na akci může vytvořit reputaci značky, a to i Sony potřebuje. Je však třeba počkat a sledovat, abychom pochopili, jak toto rozhodnutí dopadne a co to udělá s prodejem PS5. V tuto chvíli víme jen to, že se Xbox rozhodl akci zúčastnit, jak potvrdil její generální ředitel Philip Spencer.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.