Simon Weckert v experimentu Map Google dokazuje, že technologie je nedokonalá

Simon Weckert v experimentu Map Google dokazuje, že technologie je nedokonalá

Aktualizace, 3. února 2020 (17:15 ET) Google na experiment jen reagoval tím, že ať už jde o auto, vozík nebo velblouda, uvítají cokoli, co vylepší Google Maps.

Simon Weckert
Web Simon Weckert

Umělec Simon Weckert chtěl ukázat, že technologie není dokonalá a úplné spoléhání se na ni může mít nezamýšlené následky. Za tímto účelem provedl experiment Google Maps a vytvořil virtuální dopravní zácpy v berlínských ulicích. Experiment již vzbudil velkou pozornost různých skupin a vyvolal mnoho filozofických otázek.

O čem byl experiment Google Map Simona Weckerta?

Experiment byl velmi jednoduchý. Simon Weckert vložte 99 smartphonů do karty a zapněte Mapy Google na všech zařízeních současně. Aby věci byly ironičtější, dokonce odvezl vozík před kancelář Googlu. Vzhledem k tomu, že na mnoha chytrých telefonech jsou Mapy Google zapnuté ve stejnou dobu na stejném místě, servery Map Google byly oklamány, aby si myslely, že jde o skutečné dopravní zácpy na ulicích.

Když Simon nakládal chytré telefony na vozík, Mapy Google se také mylně domnívaly, že provoz je pomalý. V důsledku toho začaly Mapy Google zobrazovat ulice zaplavené červeně. To přivedlo lidi v omyl, aby si mysleli, že jde o skutečné dopravní zácpy v ulicích Berlína.

https://www.youtube.com/watch?v=k5eL_al_m7Q

Zranitelnost v různých technologiích může vést k nepříjemným situacím

Simon Weckert

Protože Mapy Google používají data generovaná uživateli, chytré telefony v košíku způsobily, že technologie dělala nesprávná rozhodnutí. Experiment Simona Weckerta je důkazem toho, že technologie je nedokonalá, i když dělala přesně to, co dělat měla. Naivní přesvědčení, že technologie je neposkvrněná nebo že je neporazitelná, může mít v reálném životě katastrofální následky.

Je spíše filozofickou otázkou, zda technologie může být někdy dokonalá. Jak člověk vytváří každou technologii, všechny jsou náchylné k lidským chybám. Jsou také náchylní k lidské zlomyslnosti a zlovolnosti. Ve světě, který je stále nestálejší, to může vést k nebezpečným situacím.

Zpochybňování neomylnosti technologie

Jak se umělá inteligence stává populární, lidé stále více zpochybňují neomylnost technologie. I Blockchain poznal chyby a lidé se oddávali neplechy. V tomto případě je experiment Simona Weckerta důkazem toho, jak rychle se věci mohou pokazit, pokud to někdo, kdo chce oklamat systém, skutečně začne.

Experiment Google Maps Simona Weckerta nás všechny nutí přemýšlet o našem vlastním přesvědčení o technologii. Toto umělecké snažení přichází v pravý čas a nezbývá než doufat, že lidé přestanou naivně věřit, že technologie jsou vždy dokonalé.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.