YouTube Homepage Redesign Arrives

Redesign domovské stránky YouTube přichází pro stolní počítače a tablety

Přichází nový vzhled domovské stránky YouTube

YouTube má právě oznámil zcela nový vzhled a design pro aplikace pro stolní počítače a tablety. Nový redesign domovské stránky YouTube přichází se svěžím novým vzhledem, který je nenáročný na oči a chytrý při prezentaci obsahu. Důvod, proč YouTube spustil nový design, je usnadnit vyhledávání videí, která chtějí lidé sledovat. To znamená, že jde mnohem hlouběji než pouhá aktualizace designu. Nový redesign YouTube přichází s hlubšími změnami algoritmů, aby vám nabídl videa, která jsou pro vás nejrelevantnější.

Redesign domovské stránky YouTube přichází s mnoha vylepšeními

Zde jsou konkrétní změny, které přicházejí na vaši domovskou stránku YouTube:

  • Názvy videí jsou delší, takže diváci mohou snadno pochopit, o čem video je
  • Bohaté miniatury, které uživatelům pomohou vizuálně pochopit podstatu videa
  • Náhledy videí mají nyní vyšší rozlišení a vypadají atraktivně a příjemně pro oči
  • Čistší design, který odstraňuje některé obsahové police, které nebyly zcela nutné
  • Na domovské stránce mohou diváci snadno rozpoznat tvůrce videa díky ikonám kanálu

Redesign YouTube posouvá přizpůsobení na další úroveň

Kromě těchto změn, které byly provedeny na domovské stránce, YouTube posunul redesign na další úroveň. Nabízí hlubší přizpůsobení, takže si můžete zařadit do fronty, co chcete sledovat jako další. Funkce „přidat do fronty“ je děsivě podobná iTunes, ale všichni víme, že většina technologických společností se cítí „inspirována“ jedna druhou. Vaše aktuálně přehrávané video nebude rušeno, ani když do fronty přidáte další videa. Možná budete chtít mít na paměti, že jakmile zavřete prohlížeč, videa ve frontě se neuloží. Stále je budete muset přidat do seznamu skladeb „Přehrát později“, pokud k nim budete chtít přistupovat mnohem později.

Pokud nechcete sledovat obsah z určitých kanálů, můžete tyto návrhy odstranit. Jsou chvíle, kdy jsme viděli obsah, který jsme na základě historie sledování vidět nechtěli. Nyní je můžete jednoduše označit pod „Nedoporučovat kanál“.

Jaké jsou plány do budoucna?

YouTube má mnoho dalších plánů pro budoucí aktualizace. Společnost ve svém blogpostu prozradila, co se objeví v blízké budoucnosti. Funkce, která byla k dispozici pouze v aplikaci YouTube pro Android, bude brzy dostupná pro počítače a tablety. Budete si moci vybrat svá oblíbená témata, takže váš domovský kanál bude více přizpůsobený. Kromě toho v příštích několika týdnech určitě přijdou další změny velikosti náhledů a designu stránek.

Mnohé z těchto změn se vám mohou zdát bezvýznamné, ale jsou docela důležité. Když je obsah snazší prohlížet a videa, která se nám líbí, jsou snadno přístupná, zážitek ze sledování YouTube bude mnohem bohatší. Kromě toho musí YouTube nabídnout změny, aby inzerenti a tvůrci obsahu také získali potřebná zhlédnutí. Redesigny tedy nejsou určeny pouze pro spotřebitele obsahu, ale byla zohledněna i přání tvůrců obsahu a inzerentů.

Když musí Google a další společnosti bojovat o sledovanost

Google se již dlouhou dobu snaží zlepšit sledovanost YouTube. Psali jsme o tom, jak bylo používání YouTube Music na zařízeních Android povinné. Google také spustil YouTube Gaming v roce 2015, aby bojoval se svými konkurenty. YouTube má však také svůj podíl na konkurenci. Například Spotify se pokusilo převzít YouTube a v roce 2015 začalo pracovat na službě pro sdílení videí. Nicméně YouTube zůstává králem videoobsahu již dlouhou dobu.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.