Recenze Apple AirPods Max – Walyou

Recenze Apple AirPods Max – Walyou

Tolik očekávané Apple AirPods Max se dostaly na trhy koncem prosince minulého roku a my jsme se nemohli dočkat, až je otestujeme. Jsou to první bezdrátová sluchátka do uší od společnosti Apple a pravděpodobně nejdražší v řadě AirPods. Sluchátka mohou konkurovat sluchátkům jako Sony a Bose. Nyní otestujme tyto plechovky a uvidíme, jak se vyrovnají všemu humbuku.

Design, kvalita zpracování a pohodlí

Design je minimální a ladí se zbytkem spotřebitelské řady Apple. Je jednoduchý, elegantní a funkční jako většina produktů Apple. Kvalita sestavení je výjimečná a snadno si můžeme všimnout pozornosti věnované detailům, která byla věnována výrobě těchto sluchátek. Jsou vybaveny eloxovanými hliníkovými náušníky a čelenkou z nerezové oceli obalenou materiálem měkkým na dotek. Náušníky jsou otočné a mají výsuvné teleskopické rameno pro přizpůsobení různým velikostem hlavy.

Sluchátka Apple AirPods

Mají obdélníkový tvar a mají zaoblené košíčky z paměťové pěny, které pokaždé dokonale padnou. Náušníky mají na zakázku navrženou látkovou síťovinu, která je měkká a náušníky jsou vyměnitelné. Jsou také docela pohodlné, když jsme je vyzkoušeli na delší dobu poslechu. I když, plechovky se zdály být trochu těžké na 385 gramech, ale byly rovnoměrně rozloženy. Látková síťovaná stříška na hlavovém pásku pomohla při rovnoměrném rozložení hmotnosti a také pomohla snížit tlak na hlavu.

Výkon a kvalita zvuku

Kvalita zvuku těchto sluchátek je špičková a jedna z nejlepších na bezdrátové plechovky. Ačkoli to nemusí být pro audiofily nebo profesionály, AirPods Max poskytují výjimečnou kvalitu zvuku. Co na nás udělalo největší dojem, byla přesná reprodukce zvuku a zvuková scéna ve všech rozsazích hlasitosti. EQ není plochý, ale poskytuje bohatý zvukový zážitek ve výškových, středních a basových frekvencích.

Sluchátka jsou dodávána se 40mm vlastními měniči navrženými společností Apple s neodymovými prstencovými motorky, které omezují zkreslení na méně než 1 %. AirPods Max jsou skvělé pro poslech jakéhokoli žánru a užili jsme si spoustu zábavy při testování těžkého kovu a Deep House. Splňují cenu, pokud jde o kvalitu zvuku a výkon. Stejně jako AirPods a AirPods Pro jsou i AirPods Max dodávány s čipem Apple H1 na každém náušníku. Čip Apple H1 má 10 zvukových jader a dokáže provádět až 9 miliard operací za sekundu a řídí výpočetní zvukový výkon.

Prostorový zvuk, potlačení hluku a další funkce

AirPods Max stejně jako jejich předchůdci podporují prostorový zvuk a bylo to působivé, když jsme to testovali pomocí filmu. Vestavěný gyroskop a akcelerometry snímají pohyb a automaticky překalibrují parametry prostorového zvuku, což přináší pohlcující zvukový zážitek. Cítili jsme, že prostorový zvuk výrazně zlepšil celkový zážitek, zejména při sledování filmů, protože podporuje vícekanálové zvukové mixy a obsah Dolby Atmos. Funkce potlačení hluku je opět špičková díky čipu H1 a přiléhavým náušníkům. Zatímco jsme je testovali v hlučné kavárně, AirPods Max dokázaly přehlušit většinu vnějšího zvuku. Sluchátka jsou také dodávána s režimem průhlednosti, který propouští okolní zvuky.

Recenze Apple AirPods Max

Potlačení šumu i průhlednost mají pouze jednu úroveň nastavení. To je při srovnání se sluchátky stejné kategorie z hlediska ovládání trochu omezené. AirPods Max mají také řadu senzorů na každém sluchátku, jako je optický senzor, senzor polohy, senzor detekce pouzdra a akcelerometr. Na levém náušníku je kromě ostatních senzorů také gyroskop. Gyroskop je zodpovědný hlavně za kalibraci prostorového zvuku.

Sluchátka dále disponují 2 dotykovými ovládacími prvky, tlačítkem a digitální korunkou. Tlačítko přepíná mezi režimem potlačení hluku a průhlednosti. Digitální korunka má několik funkcí, jako je ovládání hlasitosti, vyvolání Siri, přehrávání, pauza a přeskakování skladeb. V několika případech jsme zjistili, že digitální korunka byla náhodně stisknuta při nastavování sluchátek. AirPods Max, stejně jako všechny produkty Apple, se okamžitě synchronizují s ostatními iOS zařízeními a mohou ovládat sluchátka.

Výdrž baterie a konektivita

Inzerovaná výdrž baterie 20 hodin odpovídá tvrzením. Zjistili jsme, že při testování AirPods Max baterie vydržela téměř 20 hodin. Přestože zařízení nemůžete úplně vypnout, sluchátka při používání pouzdra Smart Case přejdou do režimu ultra nízké spotřeby. Po několikanásobném použití sluchátek s pouzdrem Smart Case jsme zjistili, že spotřeba energie byla minimální. AirPods Max také přichází s připojením Bluetooth 5 a připojení bylo docela stabilní. Párování je s většinou zařízení přímočaré a jednoduché, ale bezproblémově funguje s ostatními produkty Apple.

Výrok

Náš verdikt pro AirPods Max zůstává smíšený z několika důvodů. Za prvé, musíte být uživatelem Apple, abyste si mohli užívat plnou funkčnost. Funkce Prostorový zvuk a Automatické přepínání fungují pouze na zařízeních iOs. Podpora zvuku ve vysokém rozlišení je pouze pro Apple Digital Master’s a pro některé by mohla znamenat kompromis. Pouzdro Smart Case jen málo chrání sluchátka a v této cenové kategorii by mohlo být lépe navrženo. Vše řečeno a hotovo, Airpods Max jsou skvělá sluchátka, pokud jste ochotni zaplatit pár dolarů navíc a jste věrným uživatelem Apple. Mají bezproblémovou konektivitu s ekosystémem Apple a mohou být kýženým doplňkem pro věrné uživatele Apple.

AirPods Max

AirPods Max

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.