Why Marketers Should Use the AP Style Guide

Proč by obchodníci měli používat průvodce stylem AP

Zatímco mnoho společností vytváří „domácí pravidla“ ve stylu průvodce, mnoho často používá styl AP jako základ pro tato pravidla psaní. Cílové publikum chce vidět konzistentní používání velkých písmen, gramatiku, interpunkci a další stylistické možnosti napříč všemi sdílenými obsahovými společnostmi.

Co je styl AP?

Styl AP odkazuje na pokyny, které najdeme v dostupném seznamu stylů Associated Press digitálně i v tisku. Tato příručka se průběžně aktualizuje, aby držela krok s trendy týkajícími se vhodného výběru slov, použití a žargonu.

Původně bylo účelem stylu AP pomoci novinářům pracovat s omezeným prostorem v tištěných publikacích a zabránit vzniku nákladných chyb. V dnešním digitálním věku přijetí stylu AP zajišťuje, že zprávy a další média si udrží konzistenci, pokud jde o čitelnost, stručnost a žádné předsudky.

Krátká lekce ve stylu AP pro blogery a obchodníky s obsahem

Vytvářejte uhlazený a profesionální obsah tím, že se budete držet základních pravidel psaní a úprav stylu AP. Níže jsou uvedeny hlavní lekce, které by bloggeři a marketéři obsahu měli dodržovat ohledně stylu AP:

Názvy značek

Podle stylu AP by autoři měli používat názvy značek, pouze pokud jsou pro obsah zásadní. A pokud autoři používají názvy značek, vždy je pište velkými písmeny.

Příklad: Sheilin rozhovor s IBM je zítra v 15:00 EST.

Kapitalizace

  • Pokyny: Pokud je to směr kompasu, držte sever, jih, východ a západ malá písmena. Pokud odkazujete na region, použijte velká písmena. (Příklad: Joseph pochází ze severovýchodu, ale navštěvuje jižní univerzitu.)
  • Derivace: Pokud používáte slovo odvozené od vlastního podstatného jména a jeho význam na něm závisí, použijte malá písmena. (Příklad: francouzský toast)
  • Vlastní jména: Pokud slovo doprovází vlastní podstatné jméno popisující osobu, místo nebo věc, vyžaduje se velká písmena. (Příklad: Republikánská strana)
  • Tituly: Pokud před jménem osoby předchází název, vyžaduje se velká písmena. Pokud se však jedná o popis práce, držte se malých písmen. (Příklad: Phillip R Brangiforte, ředitel střední školy East Boston High School)

Použití čárky

Zde je místo, kde mnoho spisovatelů zažívá zmatek – správné umístění čárky. Zde jsou dva tipy:

  1. Jednoduchá řada: AP styl říká, že se nesmí používat čárka před spojkami. (Příklad: Puntíky polštáře jsou růžové, zelené a fialové.)
  2. Složitá série: Oddělte nápady v sérii čárkou. (Příklad: Tento článek pojednává o definici stylu AP, vysvětluje základní pokyny pro psaní a úpravy a pomáhá autorům a obchodníkům s obsahem tato pravidla vhodně aplikovat.)

Termíny

Tady je další, kde vidím spisovatele psát data podobně, jak mluví. Například je lákavé napsat 25. srpen 2021. AP styl nás však učí vynechat „th“ z čísla (nebo „st“, „nd“ a tak dále). (Příklad: 25. srpna 2021 Wall Street Journal oznámil, že Dollar Shave Club najal Kerryho Sullivana jako CMO.)

Proč potřebujete průvodce stylem

Stylové příručky v podstatě pomáhají zajistit, aby hlas značky zůstal konzistentní bez ohledu na to, kde publikum čte jejich obsah. Nedostatek důslednosti způsobuje rozptýlení a může způsobit, že společnosti budou vypadat neprofesionálně.

Pokud například vaše společnost využívá více přispěvatelů, chcete, aby se jejich obsah řídil stejnými pokyny pro psaní, pokud jde o interpunkci, tón, styl a další. Pokud například chcete, aby autoři používali formátované podnadpisy H2, autoři by neměli přispívat prací s tučnými nebo neformátovanými podnadpisy. Nebo, pokud dáváte přednost psaní velkých písmen v názvech místo velkých písmen, chcete také, aby autoři zachovali tuto konzistenci.

Pochopení rozdílů mezi průvodci stylů

Spisovatelé se obvykle setkávají se čtyřmi průvodci styly – zde jsou jejich popisy a rozdíly:

  1. Styl AP: Žurnalistika, blogy a marketéři obsahu používají styl AP pro doporučení týkající se gramatiky, interpunkce, pravopisu, použití a dalších.
  2. Chicago: (Chicago Manual of Style) Tento stylový průvodce je preferován v tištěných vydavatelstvích pro beletrii a literaturu faktu.
  3. Styl APA: (Americká psychologická asociace) Tento styl pomáhá s porozuměním v odborném psaní. Ukazuje také autorům, jak používat citace v textu, formátovat dokumenty, etické normy a další.
  4. Styl MLA: (Modern Language Association) Literární kritika, jazyková studia a další vědecké práce v rámci humanitního segmentu používají styl MLA.

FAQ

Manuál stylu AP vs. Chicago: Který stylový seznam je pro vás ten pravý?

Styl AP je průvodcem, který zná většina spisovatelů a čtenářů, ale pokud jste akademický spisovatel a vaše publikum je v této oblasti, použijte Chicago Manual of Style.

Proč potřebujete průvodce stylem obsahu?

Příručky stylů obsahu zajišťují, že všichni autoři v týmu vaší společnosti nebo ti, kterým zadáváte práci, zachovávají konzistentnost ohledně pravidel psaní, tónů a dalších.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.