Odpověď Microsoftu na Chrome OS od Googlu a MacBook od Applu

Odpověď Microsoftu na Chrome OS od Googlu a MacBook od Applu

Microsoft tento týden uspořádal v New Yorku obrovskou akci a bylo to celé o návratu do školy. Ano, slyšeli jste dobře. Měli tři důležitá oznámení a vše se týkalo vzdělávání a vysokoškoláků. Ještě důležitější je, že nyní berou konkurenci na Google a Apple. Možná se ptáte, kam tím mířím. Ale to se brzy dozvíte. Google pochopil nevyužitý potenciál vzdělávacího trhu a jejich levné Chromebooky vytvořily obrovskou revoluci. Ve srovnání s minulým rokem vzrostly o 50 % a Chrome OS má podíl na trhu 58 %. Většina univerzitních studentů se také rozhodne pro MacBook kvůli jeho mimořádné výdrži baterie a výkonu podobnému tekutině. Jaká je tedy odpověď Microsoftu na Google a Apple?

Tento příspěvek se skládá ze tří částí a každá část se bude týkat oznámení společnosti Microsoft. Prvním oznámením je uvedení jejich zbrusu nového odlehčeného operačního systému Microsoft Windows 10 S. Windows 10 S je velmi podobný Chrome OS a jde o lehký OS, který se zaměřuje na studenty. Uživatelé budou moci využívat aplikace dostupné v obchodě Windows Store podobně jako Chrome OS, který na něm odstranil verzi oblíbených aplikací.

Microsoft-Surface-Laptop

Další oznámení je podstatnější. To je s ohledem na jejich zbrusu nový Surface Laptop. Jedná se o ultrabook za 999 dolarů, který je zaměřen na vysokoškolské studenty. Osobně se mi líbí vzhled zařízení, ale cena 999 $ vám dá pouze 7čt-gen i5 procesor spolu se 4 GB RAM a 128GB SSD úložištěm. Nejvyšší varianta jde až na 2 200 dolarů, což je podle mě na notebook s Windows 10 S trochu moc. 13,5palcový PixelSense displej s rozlišením 2256×1504 by měl být brilantní. Největší prodejní předností notebooku Surface je jeho 14,5hodinová záloha baterie, což je o 2–3 hodiny více než u MacBooku. Podle Microsoftu je nový Surface Laptop rychlejší než MacBook Pro, ale lehčí než MacBook Air.

Poslední oznámení se týkalo několika nových funkcí pro Microsoft Office. Jedna konkrétní funkce, která by byla velmi užitečná pro studenty s dyslexií, je čtení textu nahlas a rozdělování slov na slabiky. Mezi další funkce patří speciální funkce pro zrakově postižené a výkonný ředitel Microsoftu, Satya Nadella, řekl, že chce zajistit všechny druhy studentů. Speciální učitelka v Kantonu, Lauren Pittman, řekla, že její studenti považovali některé z těchto funkcí za extrémně užitečné a udělaly pro ně velký rozdíl. Doufejme, že Microsoft má vše pod kontrolou a v nadcházejících měsících vytvoří vlnu.

zdroj – WashingtonPost

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.