Nová technika využívá zakořeněný telefon Android k útěku z vězení iPhone

Nová technika využívá zakořeněný telefon Android k útěku z vězení iPhone

Útěk z vězení IOS

Jailbreaking iPhone je obvykle plný komplikací a možného bricknutí uvedeného zařízení. Nový exploit s názvem „Checkra1n“ ukazuje, že je nyní možné použít rootovaný telefon Android k útěku iPhone z vězení. Jediné, co musíte udělat, je připojit zakořeněný telefon Android do iPhone a spustit některé základní příkazy terminálu. To umožní uživatelům iPhone uniknout z obezděné zahrady, kterou iOS aktuálně je.

Co je to exploit Checkra1n?

  • Checkra1n je kompatibilní s iOS 13 a lze jej použít k útěku z vězení i na nejnovějších iOS zařízeních
  • Checkra1n lze použít k útěku z vězení iPhone 5 a vyšší, až do iPhone X. Měly by používat pouze iOS 12.3 nebo vyšší.
  • Útěk z vězení je dočasný a bude zapojen, když uživatel restartuje své zařízení
  • To ve skutečnosti funguje ve prospěch uživatelů, protože mohou přejít z iOS na jailbreaknutou verzi téměř jako přepínač
  • K útěku z vězení dojde, když Checkra1n napadne prostřednictvím režimu aktualizace firmwaru zařízení (DFU)

Zde je to, co je potřeba k útěku z iPhone přes Android

Všechna zařízení Android nebudou moci útěk z vězení iPhone. Jeden bude potřebovat přístup k rootovanému zařízení Android. Toto zařízení Android bude muset být připojeno k iPhone přes USB-C a Lightening kabel. Někdy mohou být pro připojení zařízení použity také adaptéry. Jakmile jsou zařízení připojena, uživatelé budou muset spustit exploit Checkra1n, aby mohli útěk z vězení iPhone.

Útěk z vězení je pouze dočasný a není trvalým řešením

Protože se iPhone po restartu vrátí do výchozího stavu, je útěk z vězení pouze dočasnou možností. To však může být svým způsobem výhodné. Lidé mohou použít jailbreaknuté zařízení pro přístup k aplikacím, které nejsou dostupné v AppStore. Mohou se také vrátit k výchozímu iOS, kdykoli se rozhodnou, pouhým restartováním zařízení. To pomůže odstranit všechny problémy, které mohou nastat během útěku z vězení.

A co záruka?

Apple často doporučoval svým uživatelům, aby neútočili na jeho zařízení. Útěk z vězení může zrušit nebo zrušit jakékoli záruky, které uživatel může mít. To znamená, že když se u zařízení vyskytnou problémy, společnost Apple zařízení zdarma neopraví ani neprovede servis, i když je v záruce. Jelikož je tento útěk z vězení dočasný, není jasné, zda narušuje záruku AppleCare.

Předchozí článekTmavý režim WhatsApp je nyní k dispozici pro iOS a Android
Další článekElektrický vařič Thanko Bento připraví rýži kdekoli

S téměř 11 lety zkušeností s psaním a úpravou článků o gadgetech, vědě a technologii mohu s jistotou prohlásit, že jsem byl svědkem vývoje digitální éry.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.