Na Androidu 10 si můžete po odinstalaci ponechat data WhatsApp

Na Androidu 10 si můžete po odinstalaci ponechat data WhatsApp

Uchovávejte data WhatsApp trvale

Mnoho lidí bylo znepokojeno zjištěním, že když odinstalují WhatsApp, ztratí během odinstalace také všechna svá data. To znamená, že roky záznamů chatu, sdílených obrázků a nahraných dokumentů jsou navždy ztraceny. To samozřejmě není nejžádanější výsledek během jakékoli odinstalace. Naštěstí konečně můžete uchovávat data WhatsApp.

Android 10 nabízí možnost umožnit uživatelům ponechat si kopii uživatelských dat i po odinstalaci. V tuto chvíli se zdá, že WhatsApp je jednou z mála aplikací, které přijaly novou funkci Android 10. V důsledku toho, když upgradujete na Android 10, můžete uložit svá data WhatsApp, i když je smažete z telefonu.

Na Androidu 10 si můžete ponechat data WhatsApp i po odinstalaci

Android 10 dává vývojářům možnost nabídnout uživatelům, aby si uchovali svá data, když smažou aplikaci. Je však třeba mít na paměti, že data si můžete ponechat pouze tehdy, když smažete aplikaci z domovské obrazovky nebo z nabídky nastavení aplikace. Pokud se rozhodnete smazat aplikaci z Obchodu Play, stále ztratíte všechna data aplikace. Pokud si tedy chcete data ponechat, ujistěte se, že je smažete pouze z domovské obrazovky nebo z nabídky nastavení aplikace.

Co musíte právě teď udělat, abyste si uchovali svá data WhatsApp na Androidu 10

  • Pokud chcete trvale smazat všechna svá data, smažte WhatsApp z Obchodu Google Play
  • Pokud si chcete ponechat svá data WhatsApp v telefonu, ale zbavit se aplikace, smažte aplikaci z nabídky nastavení aplikace nebo z domovské obrazovky
  • Když přeinstalujete WhatsApp, všechny vaše obrázky, záznamy chatu a dokumenty se vrátí, jako by tam byly vždy
  • Vždy se ujistěte, že zálohujete celý telefon, bez ohledu na to, co vývojář aplikace slibuje
  • Můžete také zapnout zálohování dat WhatsApp, pokud používáte iPhone nebo máte iCloud

Google si pravděpodobně uvědomil, že v cloudovém zálohování za Applem zaostává

Všechny ty roky, pokud jste se rozhodli smazat WhatsApp, všechna vaše data by s ním šla také. Když aplikaci přeinstalujete, všechna vaše data se do aplikace znovu vrátí. Jinými slovy, můžete si dát dort a také ho sníst. Google si pravděpodobně uvědomil, že Apple ho jednoduše poráží, pokud jde o zálohování aplikací. Apple umožňuje svým uživatelům ukládat data aplikací na iCloud. I když je aplikace smazána z telefonu, lze ji při opětovné instalaci znovu obnovit.

Google se v mnoha ohledech snaží dohnat Apple, i když totéž lze tvrdit i pro Apple. Nicméně je to jedna z oblastí, kde si Apple rozhodně vede lépe než Google.

To vyvolává hluboké otázky, proč Google přináší tuto funkci tak pozdě v den, kdy Apple nabízí možnost uchovávat data aplikací po velmi dlouhou dobu. Google pravděpodobně potřebuje zapracovat i na dalších oblastech svých záloh a cloudového úložiště. Pomáhá zaměřit se na vylepšování stávajících cloudových záloh a přidávání nových funkcí, aby Google mohl konečně konkurovat iCloudu, pokud jde o zálohování a synchronizaci.

Kdo jiný tuto funkci v současnosti nabízí?

V tuto chvíli jen málo vývojářů aplikací přijalo novou možnost nabídnout uživatelům uchování jejich dat. Kromě WhatsApp nabízí tuto možnost pouze ASR Voice Recorder. Rozhodně v budoucnu tuto budoucnost začnou nabízet další aplikace, aby mohly dohnat ostatní aplikace, stejně jako to dělá Google s Applem. Koneckonců, je pouze v zájmu uživatele aplikace, aby byla taková funkce spuštěna.

Můžete si také přečíst o odemknutí otiskem prstu WhatsApp a současném vyhledávání konverzace.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.