Mapy Google budou správně vyslovovat názvy míst

Mapy Google budou správně vyslovovat názvy míst

Google mapy

Mapy jsou velmi užitečným nástrojem při cestách do zahraničí. Jsou však chvíle, kdy je pro cestovatele obtížné správně vyslovit názvy míst zobrazených na Mapách Google. Ukazovat v telefonu na název ulice nebo čtvrti není společensky půvabné. K vyřešení tohoto problému může Google brzy spustit možnost vyslovit název místa v místním jazyce, doplněný o regionální výslovnost.

Kromě toho Mapy také umožní uživatelům hledat slova v Překladači Google, aniž by opustili Mapy Google. Tato funkce bude k dispozici na zařízeních iOS a Android tento měsíc. Některé z jazyků, které bude aplikace podporovat, jsou ruština, španělština, francouzština, mandarínština a japonština. Google očekává spuštění funkce brzy ve více než 50 jazycích.

Tal Snir, senior produktový manažer Google, tvrdil „Pomáháme lidem vyslovovat záludná slova a pochopit význam těchto slov.“

Funkce výslovnosti v Mapách Google může omezit nepříjemné interakce

Cestovatelé si stále více všímají, jak obtížné je navštívit země, kde se anglicky nemluví. Studie ukazují, že mnoho obchodních cestujících často čelí nepříjemným situacím, protože nejsou schopni správně vyslovit názvy míst, která navštíví. To může často znamenat uražené hostitele nebo v horším případě ztracené obchodní dohody. V posledních letech se stalo populární mnoho aplikací jako DuoLingo, Babbel a Drops. Buď však vyžadují, aby jednotlivci věnovali čas učení, nebo věděli, jak aplikaci dobře používat.

To může být nepohodlné pro časté cestovatele, kteří se prostě chtějí ujistit, že názvy míst vyslovují správně. Zatímco vyslovování názvů měst a obcí může být jednodušší, vyslovování názvů jednotlivých ulic a čtvrtí může být značně složité. Nová funkce Map Google může cestovatelům pomoci vyhnout se takovým situacím a učinit jejich cesty méně trapnými.

Správná výslovnost je znakem etikety

Studie ukazují, že lidé jsou vůči cestovatelům méně přátelští než dříve. To je pravděpodobně způsobeno rostoucím vnímáním regionálních kultur a identit ohrožovaných dominantnějšími kulturami. Mapy Google mohou pomoci snížit tyto pocity, pokud cestovatelé začnou novou funkci používat.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.