Google se rozhodl, že policisté budou platit poplatky za zveřejnění zákonných údajů

Google se rozhodl, že policisté budou platit poplatky za zveřejnění zákonných údajů

Poplatky za zveřejnění zákonných údajů

V tom, co by mohlo mnoho vládních úředníků naštvat, se Google rozhodl zavést poplatky za zákonné zveřejnění údajů proti orgánům činným v trestním řízení, když podávají žádosti o informace nebo vymáhají příkazy k prohlídce. Google vysvětlil, že toto rozhodnutí učinil proto, aby kompenzoval náklady na vytváření informací souvisejících s předvoláními a příkazy k prohlídce. Společnost Google dostává každý rok tisíce žádostí od orgánů činných v trestním řízení z celého světa.

Důvod poplatků společnosti Google za zákonné zveřejnění údajů

  • Google rozeslal 13. ledna oběžník orgánům činným v trestním řízení ohledně nových poplatků
  • Tyto poplatky jsou legitimní a federální zákon USA dovoluje společnostem účtovat poplatky za úhradu. Tyto poplatky nejsou nové.
  • Google není jedinou společností, která účtuje vládním úřadům poplatky za poskytování informací
  • Mnoho telekomunikačních společností již účtuje poplatky legálně

Google v minulosti několikrát vyhověl, aby prozradil informace, ale v některých případech neúčtoval vládním agenturám poplatky. Vzhledem k tomu, že počet žádostí o zpřístupnění dat přesahuje 26 000 a žádostí o uchování dat je 11 000, společnost to pravděpodobně považuje za zdroj příjmů.

Zde jsou podrobnosti o poplatcích společnosti Google za zveřejnění zákonných údajů

  • Každé předvolání k soudu bude stát 45 USD. Ty odhalují podrobnosti o informacích sdílených v minulosti. To může zahrnovat jména použitá při vytváření účtu Gmail nebo IP adresy použité při vytváření tohoto účtu. IP adresa použitá při přihlašování a odhlašování může být také sdílena.
  • Vládní agentura může provést objednávku za 150 USD
  • Příkaz k prohlídce lze vydat za 245 USD. To může zahrnovat informace ze zpráv Gmailu, fotografií, dokumentů a videí YouTube.
  • Každá objednávka PRTT (Pen register nebo trap and trace) stojí 60 USD
  • Každý příkaz k odposlechu si vyžádá účet ve výši 60 USD. V této situaci Google sdílí data v reálném čase s orgány činnými v trestním řízení.

Rozhodnutí vyvolalo smíšené reakce

Některé žádosti zůstanou zdarma. Patří mezi ně případy život ohrožujících mimořádných událostí a vyšetřování bezpečnosti dětí. Někteří kritici poznamenali, že poplatky mohou zabránit určitým vládním agenturám ve vyhledávání informací, což vede k bezpečnostním rizikům. Jiní poznamenali, že to ukončí nadměrné sledování. Není také jasné, zda Google v tuto chvíli účtuje tyto poplatky pouze v Americe.

Předchozí článekActivision Blizzard představuje Call of Duty League, spolupracuje s Googlem
Další článekDnes je to 10. výročí uvedení iPadu

S téměř 11 lety zkušeností s psaním a úpravou článků o gadgetech, vědě a technologii mohu s jistotou prohlásit, že jsem byl svědkem vývoje digitální éry.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.