Google Recorder přepisuje řeči na text efektivně

Google Recorder přepisuje řeči na text efektivně

Google Recorder má skvělé uživatelské rozhraní

Vyžadování tlumočníků a překladatelů na schůzkách a konferencích může být díky Google Recorder brzy minulostí. Google spustil Recorder, aplikace pro záznam hlasu včera, která již sklidila nadšené recenze. V současné době je Rekordér k dispozici pouze pro zařízení Android. Aplikace využívá AI, rozpoznávání řeči a zpracování řeči v reálném čase k přepisu nahrávek v reálném čase. Aplikace kupodivu funguje, i když není připojení k internetu. V současné době je k dispozici pouze pro zařízení se systémem Android, ale brzy může být k dispozici také pro zařízení se systémem iOS.

Kdo potřebuje tuto aplikaci?

Google Recorder efektivně rozpoznává slova

Pokud jste vysokoškolák nebo někdo, kdo často navštěvuje schůzky, můžete jednoduše použít svůj mobilní telefon k přepisu toho, co se mluví v reálném čase. A co je nejdůležitější, pokud během těchto akcí nesmíte používat svůj mobilní telefon, můžete aplikaci používat i v režimu letadla. Aplikace se osvědčí firemním zaměstnancům a studentům. Profesionálové, jako jsou asistenti lékařů, novináři a PR profesionálové, to také najdou užitečné. Sabrina Ellis, viceprezidentka produktového managementu Google, dodala, že aplikaci lze použít na cokoli, co byste chtěli uložit.

Jak Google Recorder funguje?

Ukázka Google Recorder

Během akce společnost Google odhalila aplikaci Záznamník a předvedla, jak funguje. Bezchybný přepis zapůsobil na většinu přítomných. Je třeba poznamenat, že aplikace byla předvedena, když bylo zařízení připojeno přímo ke zdroji zvuku. Pokud aplikace musí přepisovat řeči v hlučnějších prostředích nebo když je používána jako stolní deska, nemusí fungovat dokonale. Některé z chladnějších funkcí aplikace zahrnují následující:

  • Pomocí aplikace můžete vyhledávat zvuky, fráze a slova
  • Na konkrétní části nahrávky lze přejít zadáním klíčových slov do vyhledávacího pole
  • Aplikace je aktuálně dostupná v angličtině, ale Google plánuje spustit i další jazykové služby
  • Aplikace nevyžaduje aktivní připojení k internetu
  • Umělá technologie zajišťuje hladký přepis a možnosti převodu řeči na text.

Člověk si možná bude muset počkat na vylepšení

Google Recorder je jistě skvělá aplikace, která bude nesmírně užitečná pro širokou škálu profesionálů a studentů. Člověk může snadno přepsat to, co se mluví, aniž by si musel dělat poznámky. Aplikace navíc funguje v režimu letadlo. To znamená, že se nemusíte příliš starat o omezení používání mobilních telefonů. Aplikace je bohužel zatím dostupná pouze na zařízeních se systémem Android. Kdy jej budou moci uživatelé iOS zařízení používat, není jasné. Aplikace navíc potřebují vylepšení a v následujících měsících se mohou objevit související aktualizace.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.