Google oznámil data ukončení aplikací Chrome OS

Google oznámil data ukončení aplikací Chrome OS

Aplikace Chrome OS
Aplikace již nelze nalézt v Internetovém obchodě.

Google potvrdil, že aplikace pro Chrome OS budou brzy ukončeny a že Chrome OS také ztratí přístup do sekce aplikací. Mac, Linux a Windows již nemají přístup do aplikační sekce internetového obchodu v prohlížeči Chrome. Google také oznámil data uzavření pro každou z těchto platforem, což umožní uživatelům i vývojářům zálohovat všechna data, která mohou chtít.

Důležitá data týkající se aplikací pro Chrome OS, která je třeba si zapamatovat

Internetový obchod Chrome nebude po březnu 2020 přijímat nové aplikace od vývojářů. Budou však moci aktualizovat aplikace až do června 2022. Po červnu 2020 nebudou aplikace Chrome podporovány v systémech Linux, Max a Windows. Uživatelé a vývojáři aplikací by si to měli vzít na vědomí z těchto dat a zálohovat data aplikací nebo je migrovat, než ztratí přístup.

Věci, které je třeba udělat, než aplikace Chrome OS zaniknou

Je důležité poznamenat, že většina uživatelů již nějakou dobu nemá přístup k zabaleným aplikacím Chrome. Pokud používáte Mac, Linux nebo Windows, ničeho si nevšimnete. Pokud však používáte Chrome OS, přístup k baleným aplikacím se okamžitě zastaví.

Je nutné zálohovat data ze všech aplikací, které považujete za důležité. Některá data lze také migrovat do jiných aplikací. Ve skutečnosti existuje mnoho aplikací, které pomáhají při přesunu dat z jedné aplikace do druhé. Říká se jim konektory.

Firemní uživatelé si mohou ponechat svůj přístup mnohem déle než ostatní. Nakonec však budou muset svá data přesunout, než ztratí přístup k aplikacím.

Okolnosti uzavření nebo aplikace Chrome OS

Google poměrně tvrdě pracuje na odstraňování nepořádku ze svých produktů a webových stránek. Zaměřila se zejména na Chrome OS, protože společnost má s touto platformou velké plány. Na nedávném veletrhu CES 2020 byla oznámena řada zařízení se systémem Chrome OS. Jak Chrome OS nabírá na síle a stále více lidí jej začíná používat, je nutné udržovat platformu co nejčistší. To je jeden z důvodů, proč Google začal vyřaďte aplikace Chrome OS.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.