Google Now přidává 9 nových hlasových příkazů

Google Now přidává 9 nových hlasových příkazů

Google Now, aplikace osobního asistenta pro Android, přidala 9 nových hlasových příkazů, které všem uživatelům usnadňují každodenní úkoly. Přečtěte si o nich vše v této nové funkci.

google-now-Voice-commands

Google Now, odpověď Androidu na Siri pro iOS a Cortana od Microsoftu, neustále roste a zdokonaluje se přidáním několika nových hlasových příkazů, které uživatelům pomohou získat to nejlepší z jejich telefonů. Některé z nových příkazů umožňují uživatelům posílat texty pouze pomocí jejich hlasu nebo volat svým kontaktům, což je docela milé, pokud řídíte. Zprávu lze napsat pouze pomocí hlasu uživatele, což funguje docela dobře. Na druhou stranu další nový příkaz umožňuje uživatelům aktivovat přehrávání hudby pomocí hlasu pouhým vyslovením „Play [Name of the song]“ (který musí být na Google Play).

Je toho víc: nový příkaz umožňuje uživatelům zapnout nebo vypnout WiFi nebo nastavit budík, i když si zatím nemůžete vybrat zvuk nebo opakování. Vše, co uživatel musí udělat, je říct otočit [on / off] [Bluetooth, Wi-Fi, Flashlight], nebo v případě budíku „nastavit budík na…“. Před zadáním jakéhokoli příkazu je samozřejmě nutné říct „Ok Google Now“, stejně jako tomu bylo vždy, aby telefon náhodou nedělal nic divného.

google-now-Voice-commands-2

Existuje mnoho dalších skvělých funkcí, které tento asistent může provádět – například můžete otevřít jakoukoli konkrétní webovou stránku vyslovením „přejít na [name of web]“ nebo otevřete aplikace vyslovením „otevřít [name of app]“, nebo dokonce dělat věci, jako je zapnout lucernu, nastavit jas nebo hlasitost obrazovky pomocí příkazů jako „snížit jas“, „ztišit telefon“ a tak dále. Jediným problémem je, že nemůžete skutečně změřit, o kolik bude hlasitější nebo tišší, nebo o kolik jasnější či ztmavená bude obrazovka – všechny tyto příkazy jsou úžasné a užitečné, ale Google ještě musí vyřešit pár chyb.

google-now-Voice-commands-3

Doba, kdy se hlasové příkazy jevily jako věc budoucnosti, jsou již dávno pryč a díky Google, Apple a Microsoft je to něco, co můžeme skutečně dělat s našimi telefony. Zejména Google neustále reviduje a vylepšuje své služby, aby uživatelům poskytoval co nejlepší výkon. Google Now se tak pomalu stává dokonalým nástrojem, jak se konečně osvobodit od dotykových obrazovek a ovládat vše pomocí hlasových příkazů, takže váš telefon může skutečně pracovat za vás, aniž byste se o něj museli starat. Kdo ví, za pár let už možná nebudeme potřebovat sekretářky.

Buďte společenští! Sledujte Walyou dál Facebook a Cvrlikánía přečtěte si další související příběhy na webu Star Wars společnosti Google vás žádá, abyste si vybrali strany a Google, Facebook a Twitter projevují solidaritu s Paříží.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.