Freedom Wing Adapter promění joystick na elektrickém invalidním vozíku na ovladač pro Xbox One

Freedom Wing Adapter promění joystick na elektrickém invalidním vozíku na ovladač pro Xbox One

AbleGamers, YouTube

Pokud se při pohybu spoléháte na elektrické invalidní vozíky, můžete nyní jejich joystick používat také k hraní her. AbleGamers Charity právě oznámila Freedom Wing Adapter, který přemění joystick na elektrickém invalidním vozíku na ovladač pro Xbox One.

Osoby upoutané na invalidní vozík mohou zadávat příkazy do joysticku. To je následně převedeno pomocí adaptérové ​​desky a Adafruit Feather M4 do příkazů, které adaptivní ovladač dokáže pochopit.

Manuál je na cestě

https://www.youtube.com/watch?v=FgKNWc-EpHQ

I když je pro lidi k dispozici mnoho řešení, jak hrát hry přímo na invalidním vozíku, často nejsou příliš působivá. Freedom Wing umožňuje hráčům dokonce hrát Rocket League, která je značně složitá.

Projekt získal mnoho grantů a společnost AbleGamers začala se svým partnerem AT Makers spolupracovat na vytvoření manuálu, aby si jej uživatelé mohli sami sestavit.

S trochou úsilí si většina lidí dokáže postavit svůj adaptér Freedom Wing

Ti, kteří si chtějí postavit Freedom Wing Adapter, tak mohou učinit do 35 USD. Náklady na adaptivní ovladač budou samozřejmě samostatné. Postižení lidé často zažívají nudu kvůli omezeným možnostem, které mají z hlediska hraní. Mnohé z novějších ovladačů a her nejsou vhodné pro osoby se zdravotním postižením. V této oblasti je třeba hodně zlepšit.

Nicméně, alespoň prozatím, Freedom Wing Adapter přichází jako řešení, na které se můžeme všichni těšit. S trochou snahy mohou lidé upoutaní na invalidní vozík začít hrát složité hry pro Xbox přímo ze svých invalidních vozíků. A co je nejdůležitější, mohou tak učinit na rozhraní, které již znají.

Komerční vývoj adaptéru je nezbytný

Zařízení vypadá docela těžkopádně dohromady. Je však třeba si uvědomit, že se jedná o improvizované řešení něčeho, co jen stěží přitahovalo žádnou odbornou pozornost. Doufejme, že tento projekt přitáhne pozornost velkých korporací a adaptéry se budou vyrábět ve velkém. To pomůže handicapovaným lidem na celém světě používat jejich invalidní vozíky jako herní doplněk.

Je důležité poznamenat, že spojení tohoto ovladače a adaptéru vyžaduje alespoň některé základní dovednosti. Mnoho lidí nemusí mít žádné takové dovednosti. To je jeden z důvodů, proč může být do budoucna nutný komerční vývoj tohoto adaptéru.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.