Dnes je to 10. výročí uvedení iPadu

Dnes je to 10. výročí uvedení iPadu

Steve Jobs na uvedení iPadu

Je to přesně 10 let, co Steve Jobs 27. ledna 2010 oznámil iPad. Toto byl poslední produkt, který představil před svou smrtí kvůli rakovině slinivky v roce 2011. Zatímco dnes si připomínáme 10. výročí uvedení iPadu, došlo k v té době hodně skeptiků.

Argumentovali tím, že tablet je zbytečný produkt. Jobs však zůstal sebevědomý. Vysvětlil, že vždy existuje prostor pro zařízení, které je mezi notebookem a smartphonem, pokud je v určitých úkolech lepší. Dostál svému slovu, nejen že byl iPad úspěšný, ale dokonce i konkurenti Applu uvedli na trh vlastní tablety.

iPad posloužil jako prototyp pro budoucí modely tabletů

Tablety se dnes staly velmi populárními a jsou nedílnou součástí toho, jak se rozhodujeme pro výpočet a procházení internetu. Nebylo by přehnané říci, že iPad byl prototypem všech budoucích tabletů. Když Jobs oznámil iPad, mluvil o něm jako o magickém a revolučním zařízení. Doporučil všem používat iPad k procházení webu, odesílání a přijímání e-mailů, prohlížení fotografií, sledování videí a poslechu hudby, hraní her, čtení dokumentů a elektronických knih atd.

iPad měl velmi skromný a skromný začátek

První iPad, který spustil hru s 9,7palcovým displejem a 64GB úložištěm. Měl jednojádrový procesor Apple A4, 10 hodin výdrže baterie, 256 MB RAM, Wi-Fi a 3G konektivitu a konektor pro sluchátka. Původní iPady neměly kamery. Lidé si iPady přesto oblíbili, protože byly lehké, měřily půl palce na tloušťku a vážily pouze 1,5 libry. Žádný notebook nebyl tak tenký a lehký jako iPad. Od té doby Apple každý rok vydává nový iPad s několika změnami jak v softwaru, tak v hardwaru.

10. výročí uvedení iPadu dokazuje, že iPad je modelem pro všechny tablety

V současné době jsou iPady nejdůležitější tablety a představují zástupce tohoto typu gadgetu. Jejich výpočetní výkon se zvýšil a iPad konkuruje notebookům a stolním počítačům v mnoha ohledech, pokud jde o zpracování, snadné použití a funkce. Steve Jobs těsně před svou smrtí jistě zanechal velmi důležitý odkaz. 10. výročí uvedení iPadu na trh je ódou na veškeré úsilí, které tento muž vynaložil, aby byly počítače inovativnější a dostupnější.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.