Čtyři způsoby, jak mohou dodavatelé budovat podnikání pomocí marketingu obsahu

Čtyři způsoby, jak mohou dodavatelé budovat podnikání pomocí marketingu obsahu

Tento příspěvek napsal člen komunity nDash Deborah R. Huso, který byl nedávno uveden na blogu nDash. Je mezinárodně publikovaná, oceňovaná novinářka a autorka knih s více než dvacetiletými zkušenostmi v médiích. Deborah je také zakládajícím partnerem společnosti WWM, elitní firmy zabývající se marketingem obsahu a strategickou komunikací. Její práce se objevily v US News & World Report, USA Today, BBC a HousingWire. Chcete zaměstnat Deborah? Vydejte se její profil Pro více informací!

Jako stavební dodavatel trávíte velkou část svého času řízením projektů. Ale jak často zařazujete marketing svého podnikání do svých každodenních činností? Udržování připravovaných nových projektů není jen o získávání doporučení od stávajících klientů. Chcete-li skutečně růst svého podnikání, musíte najít zákazníky, kteří o vás nic nevědí… zatím.

Zadejte obsahový marketing. Stát se důvěryhodným a pravidelným zdrojem informací, které vaši klienti a potenciální zákazníci hledají online, vám umožní zaujmout pozici odborníka na trhu. Když nastane čas, aby potenciální zákazník uvedl na trh nový silniční projekt nebo bytový komplex, vaše úsilí v oblasti obsahového marketingu by mělo při zvažování dodavatelů vyzdvihnout jméno vaší společnosti.

Zajímá vás, jak začít s obsahovým marketingem? Máme pár poznatků:

Vytvořte si firemní blog

Věděli jste, že organizace, které blogují pravidelně získávají O 67 % více potenciálních zákazníků za měsíc než společnosti, které ne? Vytvoření blogu s odborným obsahem pomáhá zvýšit návštěvnost vašeho webu.

Pokud jste například stavitelem domů na zakázku, můžete vytvořit blogový příspěvek na téma „Jak si vybrat stavitele domů“ a vytvořit kontrolní seznam otázek, které majitelé domů mohou položit potenciálním dodavatelům. Na konci vytvořte výzvu k akci pro čtenáře, aby se obrátili přímo na vaši společnost s žádostí o konzultaci, nebo je nechte vyplnit kontaktní formulář, který vám umožní získat důležité kontaktní informace pro budoucí marketingové kampaně.

Klíčem je blogování o tématech, o kterých budou mít vaši cíloví zákazníci zájem dozvědět se více, a pravidelně, alespoň jednou týdně. Zamyslete se nad druhy otázek, na které se vaši zákazníci nejčastěji ptají – jaké jsou jejich typické problémy? Potřebují pomoci pochopit, jak splnit požadavky na certifikaci LEED? Potřebují poradit ohledně systémů HVAC, které je třeba zvážit? To by měly být předměty vašich blogových příspěvků. Pokud postavíte sebe nebo vedení své společnosti jako odborníka na řešení problémů, budete na dobré cestě k získání většího podílu na trhu.

Vytvořte pravidelnou e-mailovou marketingovou kampaň

Víte, že máte značný seznam zákazníků ze všech projektů, které vaše společnost v průběhu let dokončila? Zkombinujte to se všemi potenciálními zákazníky, které váš prodejní tým vygeneroval, plus potenciálními zákazníky získanými prostřednictvím firemního blogu, který jste založili, a máte první kritický nástroj úspěšné e-mailové marketingové kampaně: vřelé vyhlídky.

Nyní je čas všechny tyto potenciální zákazníky pravidelně oslovovat prostřednictvím e-mailu. Nejjednodušší způsob je spustit e-mailovou marketingovou kampaň prostřednictvím poskytovatele třetí strany, jako je např MailChimp nebo Konstantní kontakt, oba mají nástroje pro sledování výkonu, které vám pomohou vyhodnotit návratnost investic každé e-mailové kampaně. Tímto způsobem budete vědět, zda například získáte více „otevření“ a „prokliků“ z vašeho měsíčního e-newsletteru nebo čtvrtletní zprávy o trendech v oboru.

Nepodceňujte ani sílu obraznosti. Přidejte do svých marketingových e-mailů krásné fotografie nedávných projektů, které jste dokončili.

Vytvořte videokanál

Stejně jako fotografie, videa poskytují vašim klientům a potenciálním zákazníkům poutavé vizuální vhledy do druhu práce, kterou můžete dělat, a jak vypadají konečné výsledky. Založte si společnost Youtube kanál, odkazujte na něj ze svých webových stránek a platforem sociálních médií a začněte nahrávat videoprohlídky nedávných zakázek, které jste dokončili, ať už jde o zakázkový dům v hodnotě mnoha milionů dolarů nebo velký projekt městské infrastruktury.

Mezi další potenciální způsoby použití videa patří vytváření časosběrných videí stavebních projektů od začátku do konce; nechat jednoho z vašich projektových inženýrů diskutovat o tématu, kterému jste se nedávno věnovali v příspěvku na blogu; nebo vytvoření vlogu, který poskytuje informace o každodenním životě vedoucího v terénu. Videa poskytují klientům a potenciálním zákazníkům rychlý a zábavný způsob, jak porozumět vaší společnosti, tomu, co děláte a s čím byste rádi pracovali.

Pokud právě začínáte, postupujte jednoduše. Mnoho dnešních smartphonů má funkce pro video v profesionální kvalitě a můžete použít relativně levný software pro úpravu videa, např. iMovie nebo Adobe Premiere Pro, abychom tato videa ještě více profesionalizovali. Nezapomeňte připojit úryvky videa na svůj Facebook a Instagram stránky jako rychle sledovatelné „příběhy“.

Vytvořte online knihovnu zdrojů

V souladu s tímto větším cílem, kterým je vytvoření vás a vaší společnosti jako důvěryhodného zdroje pro budování odborných znalostí, začněte vytvářet online knihovnu zdrojů, kterou lze snadno najít a procházet na webových stránkách vaší společnosti. Kromě blogových příspěvků je knihovna zdrojů také skvělým místem pro návody a elektronické knihy zaměřené na vaše zákazníky a potenciální zákazníky.

Zvažte sestavení příruček na témata jako „Jak naplánovat přeměnu kuchyně“, „Nejlepší výběr materiálů na terasu“ nebo „Výběr staveniště“. Poté můžete odkazovat na tyto průvodce zdroji ze svých blogových příspěvků, příspěvků na sociálních sítích a e-mailových kampaní.

Sestavení solidního marketingového plánu obsahu a jeho implementace není jednorázová práce. Obsahový marketing znamená důsledné vytváření použitelných zdrojů nejen k budování důvěry online, ale také k postavení vás jako odborníka na stavebnictví. Jako stavitel již chápete hodnotu zadávání úkolů a dohlížení na jejich dokončení. Pokud jde o budování obsahu a vytváření marketingových materiálů, zvažte najmutí jednoho z nich Talentovaní odborníci na předmět nDash.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.