Children playing games

Čína přísně omezuje děti ve hraní videoher

Děti hrají hry

Čína je známá řadou autoritářských pravidel, z nichž mnoho kritiků není příliš nadšeno. Nejnovější je, že Čína přísně omezuje děti ve hraní videoher. Zákaz hraní dětí pozdě v noci však může vzbudit velmi malou kritiku i z těch nejliberálnějších koutů světa. Podle a zpráva zveřejněna v Opatrovník, ti, kteří jsou mladší 18 let, nemohou hrát žádnou videohru mezi 22:00 a 8:00. Mohou hrát videohry pouze 90 minut denně v týdnu.

Čína má pravdu, když uznává závislost na videohrách mezi mladými lidmi. Úplný zákaz však může udusit mladé mysli a způsobit, že budou žít v věčném stavu policie. Dále v tomto článku vyhodnotíme zdůvodnění zákazu herního času a zasahování do dětských životů.

Pojďme se podívat na to, jak se Čína potýká se svým problémem závislosti na videohrách.

  • Osoby mladší 18 let nemohou hrát žádné videohry mezi 22:00 a 8:00
  • Během kteréhokoli týdne mohou děti hrát hry 90 minut denně
  • O víkendech mohou hrát nepřetržitě 3 hodiny.
  • za měsíc mohou ti, kteří jsou ve věku od osmi do 16 let, utratit za online hry pouze 29 USD
  • Ti, kteří jsou ve věku mezi 16 a 18 lety, mohou utratit 57 $ měsíčně
  • Všechny děti budou muset při přihlášení na webové stránky s online hrami uvést svá skutečná jména a identifikaci
  • Národní správa pro tisk a publikace plánuje vymáhat tato nařízení velmi přísně a my jim můžeme věřit, že to dělají

Čína přísně omezuje děti v hraní: Kontext

Tyto zákazy navrhl a řídil čínský premiér Xi Jinping. Je známý svou autoritářskou vládou a je nechvalně proslulý svým odporem k videohrám. Ve skutečnosti obvinil videohry z toho, že přispívají k krátkozrakosti u dětí. V důsledku toho je čínské ministerstvo školství pod rostoucím tlakem ze všech stran čínské vlády, aby zavedlo nějaké předpisy.

Kromě toho čínské úřady plánují „vyčistit“ online materiály a mediální obsah. Například budou zakázány sexuálně explicitní a násilné videohry. Zakázány budou také hry s hazardními hrami.

Přesto už na Weibu vířily otázky, jak lze tyto zákazy vycházení vynutit. Weibo je nejpopulárnější čínský nástroj sociálních sítí. Jak někteří čtenáři navrhovali, děti mohou vždy použít identifikaci svých rodičů, aby obešly zákony a hrály si, co chtějí. Čínští mladíci jsou navíc digitálně gramotní a vědí, jak pomocí VPN obejít zákazy. Pokud jde o čínské úřady, plánují bedlivě sledovat aktivity všech, aby udrželi lidi ve stopách.

Neexistuje žádný důvod pro zákaz videoher

1984 George Orwella a Farma zvířat jsou klišé, pokud jde o vládní zásahy a supersledování. Přesto Čína přesně to dělá a má dokonce bodový systém pro hodnocení toho, jak se občan chová. To vše vyvolává etické a morální otázky, které jinde ve světě nemusí fungovat. Pokud jste plánovali podobný zákaz ve vaší zemi, s největší pravděpodobností to nebude fungovat. Děti a teenageři vědí, jak používat VPN a obejít pravidla. Navíc zákaz čehokoli není nikdy vyzrálá věc a funguje jako negativní posila.

V dobách, kdy Čína tyto zákazy neměla, lidé v Číně kupovali hamburgery pro Xbox One. Tyto hamburgery mohou přicházet s varováním nebo vládním propagandistickým materiálem, který radí dětem a teenagerům, aby nehráli videohry. Alibaba, která plánovala spuštění vlastní streamovací služby v Číně, možná bude muset hrát podle Xiho pravidel.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.