Apple může v březnu uvést na trh levný iPhone

Apple může v březnu uvést na trh levný iPhone

stříbrný iphone od apple

Apple pravděpodobně uvede na trh levný model iPhone v březnu, zatímco výroba začne v únoru. Nový telefon bude pravděpodobně modelován na iPhone 8 a bude dodáván se stejným 4,7palcovým rámem. Bude také obsahovat Touch ID na domovském tlačítku. Bude však mít čip A13 Bionic, který se používá v iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro max.

Telefon nebude mít cenu vyšší než 399 $, díky čemuž je velmi dostupný a velmi odlišný od Applu. Je však třeba si uvědomit, že tento telefon bude pravděpodobně označen jako nástupce iPhone SE. Apple tentokrát pravděpodobně cílí na úplně jiný dav. Obvykle zavádí prémiové ceny, aby generovala vyšší míru příjmů.

Nízkonákladový iPhone od Applu odhaluje strategii společnosti

Tento vpád na trh cenově dostupných smartphonů vyvolává mnoho otázek ohledně nejistoty společnosti Apple. Zařízení společnosti Apple se již ve velké části západního světa staly zcela běžnými a pomalu je nahrazují dražší modely z Asie, obvykle vyráběné společnostmi Huawei a OnePlus. Ve skutečnosti starý rival Applu, Samsung, začal pociťovat skřípnutí. Zcela jasné je, že pouhé přidávání funkcí a pokročilých čipů výrobcům telefonů pravděpodobně nepomůže.

Co by mohlo pomoci, je rebranding, a to je přesně to, co Apple dělá, namísto omezení na prémiový trh se rozhodl vstoupit také do segmentu střední třídy. S velkou pravděpodobností tento levný telefon skončí s většinou ostatních telefonů střední třídy na trhu. Vzhledem k tomu, že ekosystém společnosti Apple je poměrně návykový a ochranný, většina uživatelů, kteří si zakoupí levný iPhone, v nadcházejících letech upgraduje na jiný model.

Apple tentokrát hraje velmi chytře

V tuto chvíli Apple tyto zprávy ani nepotvrdil, ani nevyvrátil. Mnoho zasvěcených však dlouho ukazovalo na nový telefon, který byl oznámen v březnu. Vypadá to, že tohle je telefon, na který všichni čekali. Apple zkrátka potřebuje proniknout na tvrdý trh, kde dominují telefony střední třídy. Tento levný telefon dá Applu příležitost to udělat, a tím přimět více lidí, aby byli uzamčeni v jeho ekosystému.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.