Apple koupil AI Startup Xnor.ai za 200 milionů dolarů

Apple koupil AI Startup Xnor.ai za 200 milionů dolarů

AI Startup Xnor.ai

Apple právě zaplatil 200 milionů dolarů za AI startup Xnor.ai, který se zaměřuje na nasazení technologie AI v různých sektorech. Společnost má technické know-how v otázkách energetické účinnosti a snižování uhlíkové stopy v kontextu umělé inteligence. Apple doufá, že zlepší nasazení své AI na zařízeních a zlepší edge computing v sadě nástrojů Core ML 3. Tato sada nástrojů je určena pro vývojáře aplikací.

O čem je Xnor.ai?

Xnor má rozsáhlé zkušenosti v oblasti fotoaparátů, dronů a chytrých telefonů. Zajímavá je otázka dronů, která může směřovat k ambicím Applu v oblasti dodávek a sběru dat.

Xnor se proslavil, když použil solární panel na čipu FPGA. Výsledná technologie by mohla napájet model počítačového vidění bez potřeby baterií. Mnohem později, v květnu 2019, se společnost proslavila svou AI2Go, platformou edge computing. Tato společnost se sídlem v Seattlu byla založena v roce 2017 a podařilo se jí získat téměř 15 milionů dolarů.

Vzhledem k částce, kterou Apple zaplatil za nákup Xnor.ai, je několik věcí jasných:

  • Apple bere AI velmi vážně a do budoucna má v oblasti umělé inteligence několik hlubokých plánů
  • Apple se může pokusit fušovat do technologie dronů, čímž bude tvrdá konkurence Amazonu
  • Společnost může také nasadit aplikace založené na AI na svých zařízeních
  • Energetická účinnost technologie AI je obrovským tématem a snižování uhlíkové stopy bude i nadále dominovat diskusím v zasedací místnosti
  • Apple pokračuje v akvizici startupů, které jsou inovativní a bystré v oblasti snižování uhlíkové stopy

Co naznačuje akvizice Xnor.ai společností Apple?

Zdá se, že strategie společnosti Apple získávání nových start-upů je podporována jeho potřebou konkurovat dalším významným hráčům, jako jsou Amazon a Google. Dále se také zdá, že bere umělou inteligenci velmi vážně. Stejným dechem bude i nadále tématem diskuse snižování uhlíkové stopy při zavádění umělé inteligence.

Startupy, které fušují do umělé inteligence se silným základem v oblasti energetické účinnosti, mohou mít navíc vyšší míru akvizice. Konečně je možné vidět více aplikací a nástrojů s umělou inteligencí na zařízeních iOS a Mac OS.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.