Apple iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max a 12 Mini: Vše, co potřebujete vědět

Apple iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max a 12 Mini: Vše, co potřebujete vědět

Toto je pro všechny lidi, kteří nemohli sledovat událost Applu. Bylo to 13. říjnačt a měl několik opravdu skvělých oznámení. Pro začátek tu máme zcela nový Apple iPhone 12. Ale počkejte, máme také iPhone 12 Pro a iPhone 12 Mini. Společnost kladla mnoho důrazů na 5G a všechny jejich nové telefony přicházejí s podporou 5G. Pojďme se na každý z nich podívat a rozhodnout se, který z nich byste si měli koupit jako další.

iPhone 12 Mini

Společnost hodně mluvila o zcela novém designu, ale ve skutečnosti je velmi známý. Můj osobní oblíbený iPhone je iPhone SE Gen 1, který měl dřívější design iPhone 5, s ostrými hranami, ale opravdu výkonným hardwarem pro malý telefon. Totéž udělali s iPhonem 12 Mini. Je uváděn na trh jako nejmenší 5G telefon na světě, ale myslím si, že je to také velmoc. Dodává se s čipsetem Apple A14 Bionic, což je první 5nm čipset na světě. Existují 6 jader CPU, 4 jádra GPU a 16jádrový neuronový engine.

Apple iPhone 12 Mini

Apple tvrdí, že procesor může dokonce vyzvat některé notebooky. Kapacitu baterie ani RAM nezveřejnili. Displej je špičkový a je to jejich nejlepší Super Retina XDR displej. Má keramický štít pro ochranu, který je 4krát lepší, pokud jde o odolnost proti pádu. Na zadní straně jsou 2 fotoaparáty, oba jsou 12megapixelové. Přední kamera je opět dalším 12megapixelovým snímačem. Všechny kamery mají noční režim. iPhone 12 Mini začíná na 699 dolarech.

iPhone 12

Toto je velmi matoucí volba. Kromě toho, že je o něco větší než Apple iPhone 12 Mini, nevidím moc pádný důvod, proč jít po iPhonu 12. Ale zase za 100 dolarů víc, získáte větší displej, o něco méně výrazný zářeza také o něco lepší výdrž baterie.

Apple iPhone 12

Zbytek hardwaru zůstává naprosto stejný. Místo 5,4palcového displeje se jedná o 6,1palcový Super Retina XDR displej s vrstvou Ceramic Shield. Procesor je stejný, fotoaparáty stejné, dokonce i tloušťka je stejná. Ceny začínají na 799 dolarech za iPhone 12.

iPhone 12 Pro

Jako další tu máme Pro variantu iPhonu 12. Opět platí, že většina technických údajů zůstává stejná. Byly doby, kdy Apple dal čipsety Bionic do variant Pro a o něco méně výkonné SoC do základních modelů. Nyní tomu tak není. Displej je úplně stejný. Rozměry jsou naprosto stejné. Je o něco těžší než iPhone 12 se 189 g oproti 164 g iPhonu 12 a 135 g iPhonu 12 Mini.

Apple iPhone 12 Pro

Vzadu máme třetí fotoaparát, což je 12megapixelový teleobjektiv. Možnosti úložiště začínají na 128 GB místo 64 GB u varianty Pro. Velkým rozdílem v iPhone 12 Pro je přítomnost skeneru LIDAR. Senzory LIDAR dokážou detekovat scénu, vytvořit hloubkovou mapu a poskytnout vám lepší a pohlcující AR Zkušenosti. Inženýři také použili tento senzor ke zlepšení výkonu fotoaparátu při slabém osvětlení. Ceny za iPhone 12 Pro začínají na 999 dolarech.

iPhone 12 Pro Max

Opět stejná zápletka, ale jiný hrdina. Stejný hardware, pokud jde o procesor, displej, baterii a fotoaparáty, ve srovnání s iPhone 12 Pro. The Jediným rozdílem je větší 6,7palcový displej. Větší displej způsobuje, že hustota pixelů je mírně nižší na 458 ppi. Telefon je také nejtěžší s 228g. Apple iPhone 12 Pro Max začíná na 1099 dolarech.

Apple iPhone 12 Pro Max

Jaký iPhone koupit?

To, co zde Apple udělal, je geniální. V tomto roce neukončili výrobu žádného ze svých dalších telefonů. V době psaní tohoto příspěvku je na trhu dostupný iPhone SE, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Cenový rozdíl mezi výchozími modely prvních čtyř telefonů je 100 USD za každý. Takže člověk, který chce utratit 399 dolarů za iPhone SE, může chtít utratit o 100 dolarů více, aby získal o něco lepší telefon, a funguje to jako domino. Existuje jedna funkce, ‚MagSafe‘, která umožňuje bezproblémové připojení k novým iPhonům a je dostupná u všech z nich. Všechny mají certifikaci IP68. Všechny podporují 5G. Doporučujeme, abyste měli jasnou představu o svých požadavcích a vybrali si telefon, který odpovídá vašemu účtu.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.